fbpx

Joana Soares

Obój / Portugalia

Joana Soares jest młodą portugalską oboistką, które studiuje we Francji w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris w klasie prowadzonej przez Davida Waltera i Fredérica Tardy.

Ukończyła studia muzyczne pierwszego stopnia na Uniwersytecie Aveiro w 2017 r. w klasie, którą prowadził Jean-Michel Garetti, uprzednio ukończywszy studia muzyczne w Conservatório de Música da Jobra, w klasie, w której jej wykładowcami byli Jonathan Costa, Jean-Michel Garetti oraz Ana Madalena Silva.

Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych. Zdobyła I nagrodę w XXXII edycji Prémio Jovens Músicos w Portugalii, Nagrodę Specjalną Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, III nagrodę w międzynarodowym konkursie Young Artist Oboe Competition – IDRS (Hiszpania) oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie Gillet-Fox Competition – IDRS (Floryda, USA).

Występowała jako solistka w Portugalii z Orquestra Gulbenkian, Orquestra Filarmonia das Beiras, Orkiestrą Uniwersytetu Aveiro oraz Orquestra de Câmara de Cascais e Oeiras.

Została zaproszona do poprowadzenia kursów mistrzowskich w Portugalii, a w trakcie swej kariery miała możliwość współpracy ze znanymi oboistami oraz dyrygentami w swoim kraju i zagranicą.

Często występuje z Banda Sinfónica Portuguesa. Grała również w wielu orkiestrach, takich jak Orchestre National Opéra de Montpellier, Antwerp Symphony Orchestra, Orchestre National de Bretagne i innych.

W 2021 r. zdobyła pozycję solistki-oboistki w Orchestre National de Bretagne.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy