fbpx

Haoran Wang

Klarnet / Chińska Republika Ludowa

Urodzony w 1993 r. w Taijuan (Chiny) Haoran Wang odkrył klarnet w Chińskim Konserwatorium Muzycznym, gdzie uczył się pod kierunkiem He Yi. Następnie kontynuował naukę w Europie, a jego nauczycielami byli kolejno Jean-Marc Fessard w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli oraz Nuno Pinto w ramach programu Erasmus w ESMAE do Porto (Portugalia). Obecnie studiuje na studiach magisterskich w Haute École de Musique de Lausanne w klasie prowadzonej przez Florenta Héau.

Spotkanie wielkich francuskich klarnecistów, takich jak Michel Arrignon, Nicolas Baldeyrou i Pascal Moraguès umożliwiło mu odkrycie nowych perspektyw oraz rozwój własnego brzmienia klarnetowego.

Haoran jest regularnym uczestnikiem konkursów. Zdobył kolejno pierwszą nagrodę w Narodowym Konkursie Klarnetowym w Picardie (Amiens, Francja), trzecią nagrodę na Konkursie Młodych Artystów w Portland (USA) oraz drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym Saverio Mercadente (Noci, Włochy).

Występował z profesjonalnymi zespołami, takimi jak Orchestre National de Lille oraz Orchestre Symphonique de Bretagne.

Jako muzyk interesuje się wieloma aspektami kulturowymi i chętnie podróżuje, aby występować z wielkimi artystami i grać koncerty w takich krajach jak Belgia, Chiny, Francja, Japonia, Portugalia oraz Stany Zjednoczone. Do największych muzycznych przeżyć zalicza koncerty z Romainem Guyot w Chińskim Konserwatorium Muzycznym, z Rolston String Quartet w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej Northwest (USA) oraz z Jean-Markiem Fessardem w trakcie Festiwalu Muzyki Taishan (Chiny).

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy