fbpx

Polmic – 04.04.2018 r.

20 czerwca 2018

W dniach 14–23 września 2018 roku w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

W roku ubiegłym rywalizowało ze sobą 143 młodych muzyków z całego świata, czego wynikiem było międzynarodowe podium w specjalnościach skrzypce, altówka i obój. Rok 2018 będzie należał do muzyków, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, grających na fagocie, rogu i kontrabasie.

Młodzi muzycy chętni do wzięcia udziału w 12. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 15 czerwca 2018 roku, później konkurs zostanie tradycyjnie zainaugurowany koncertem 14 września. Dzień później rozpocznie się wielka rywalizacja, która z dniem 23 września wyłoni młodych mistrzów instrumentu. Podczas wszystkich trzech etapów przesłuchań uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe jury, składające się z wybitnych muzyków i pedagogów z polskich i zagranicznych uczelni. Podczas ostatniej, trzeciej części przesłuchań, dwunastu najlepszych zagra na scenie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, a całość zakończy się galą wręczenia nagród oraz koncertem laureatów.

Na przestrzeni lat konkurs stał się kuźnią młodych talentów, popularyzując jednocześnie najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa kultury z obszaru muzyki klasycznej oraz czcząc pamięć urodzonego w Dąbrowie Górniczej Michała Spisaka. Głównym organizatorem konkursu jest Pałac Kultury Zagłębia, współorganizatorami natomiast Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje również nadzór merytoryczny.

Link: https://www.polmic.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5702:12th-michal-spisak-international-music-competition&catid=84&Itemid=51&lang=pl

Pozostałe newsy