fbpx

Program i Artyści

4 czerwca 2022

Spisak i przyjaciele” to tytuł przewodni II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka, który odbywać się będzie od 6 sierpnia do 23 września w Dąbrowie Górniczej! W programie kameralne koncerty plenerowe, koncerty symfoniczne,  wystawy tematyczne, gra miejska oraz spektakl teatralny inspirowany postacią patrona!

Harmonogram festiwalu:

Cykl koncertów „w Zieloną gramy”, Krąg Taneczny w Parku Zielona

Ogólnodostępne koncerty z muzyką klasyczną w lekkiej, przyjemnej i kameralnej odsłonie, prezentowane przez utalentowanych muzyków w Kręgu Tanecznym Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej.


14 września 18:00 Koncert z okazji rocznicy urodzin Michała Spisaka, Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia (BILETY)

Wyjątkowy koncert z dziełami m.in. Michała Spisaka, Wojciecha Kilara i Grażyny Bacewicz w wykonaniu AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, Krakowskiego Kwintetu Dętego i zespołu Messages Quartet.

Wydarzenie poprowadzi Ewa Niewiadomska.

16 września 19:00 Premierowa odsłona studyjnej realizacji audiowizualnej koncertu pt.: „Francuskie koneksje”. Wydarzenie online (YouTube)

Premierowa odsłona studyjnej realizacji audiowizualnej koncertu na fagot i orkiestrę Michała Spisaka w interpretacji Sophie Dervaux z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Jurka Dybała, dokonanej w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.


18 września 17:00 Kochani Moi!”- wieczór muzyczno-literacki, Scena Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia (BILETY)

Nastrojowy koncert kameralny z publicznością na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia, podczas którego usłyszymy zespół Airis String Quartet, sopranistkę Ewę Biegas oraz pianistę Grzegorza Biegasa. Wydarzenie muzyczne połączone z czytaniem fragmentów listów Michała Spisaka do przyjaciół w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego. 

Wydarzenie poprowadzi Ewa Niewiadomska.


23 września 19:00 Koncert finałowy, Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia (BILETY)

Laureatka 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka – Joana Soares – z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta w koncercie z utworami muzyki klasycznej, współczesnej i filmowej.

Wydarzenie poprowadzi Ewa Niewiadomska.


Wydarzenia towarzyszące:

9 września – 28 października Wystawa pt.: „Michał Spisak i przyjaciele na festiwalach Warszawska Jesień”

Wystawa ukazująca obecność Michała Spisaka i jego przyjaciół – Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego- na festiwalach „Warszawska Jesień”, złożona z zasobów archiwalnych Związku Kompozytorów Polskich, będącego współorganizatorem wystawy.

10 września 11:00 Gra miejska pt.: „Znak szczególny” PRZENIESIONA NA NOWY TERMIN – 24.09.2022

W oparciu o fabułę powieści kryminalnej „Sidła” oraz pamiętników pt. „Znak szczególny”, a także wątków muzycznych i historii życia Grażyny Bacewicz – przyjaciółki Michała Spisaka – stworzona zostanie gra „na żywo”, która odbędzie się 10 września w Dąbrowie Górniczej. Gra będzie miała również swoją wersję elektroniczną w formie questingu.

16 września 18:00 Spektakl pt.: „Teatralne Concertino. Michał Spisak: fakty i zmyślenia”

Sztuka teatralna oparta na biografii patrona festiwalu – Michała Spisaka.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik
Muzyka: Zbigniew Lemański
Występują: uczniowie i pedagodzy dąbrowskich szkół

 

 

Pozostałe newsy