fbpx

Zapoznaj się z regulaminem już dziś!

22 grudnia 2020

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka!

Przypominamy, że w 2021 r. konkurs adresowany jest do adeptów sztuki instrumentalnej, którzy nie ukończyli 30. roku życia, grających na klarnecie, oboju i fagocie.

Konkurs zostanie tradycyjnie zainaugurowany koncertem 14 września, w dzień urodzin kompozytora. Wystąpi Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego. Po nim rozpocznie się zacięta rywalizacja, a młodzi mistrzowie instrumentów zostaną wyłonieni 22 września. Podczas wszystkich trzech etapów przesłuchań uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe jury, składające się z wybitnych muzyków i pedagogów i wirtuozów  polskich i zagranicznych. Podczas ostatniej, trzeciej części przesłuchań dwunastu najlepszych zagra na scenie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Całość zwieńczy gala wręczenia nagród oraz koncert laureatów. Pula nagród w konkursie wynosi 90 tysięcy złotych.

W dniu 2 stycznia 2021r.  na stronie zostanie udostępniony formularz zgłoszeniowy w języku polskim i angielskim.

Nabór trwać będzie do 14 czerwca 2021r.

Zapraszamy do udziału!

Informacja o możliwości zakupu nut do kompozycji Michała Spisaka:

  • KLARNET: Concertino (wersja z fortepianem) – już dostępne w wydawnictwie Euterpe (euterpe.pl)
  • FAGOT: Koncert na fagot i orkiestrę (wersja z fortepianem) – jest dostępny np. w wydawnictwie Uwe Henze (http://www.uwe-henze.de/catalog/product_info.php?products_id=3421)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Pozostałe newsy