fbpx

SK hi-tech battery materials Poland ponownie Sponsorem Głównym!

13 października 2023

SK hi-tech battery materials Poland istnieje w dąbrowskiej przestrzeni biznesowej od 2018 roku, kiedy to na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanej w Tucznawie zakupiono działkę i rozpoczęto budowę pierwszego zakładu produkcyjnego. Firma z sektora energetyczno-materiałowego zajmuje się produkcją separatorów wykorzystywanych w akumulatorach litowo-jonowych. Separator to kluczowy element  baterii, umieszczony pomiędzy katodą a anodą w postaci cienkiej mikroporowatej membrany (foli), która zapobiega przegrzaniu baterii oraz powstaniu niebezpiecznego zwarcia, które mogło by doprowadzić to zapłonu baterii. Jest to również produkt o wysokiej wartości dodanej, która wpływa na wydajność i stabilność baterii oraz efektywność jej działania. Działalność firmy jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę rynku na zaopatrzenie w baterie do samochodów elektrycznych. Wpisuje się tym samym w ogólnoświatowy trend, jakim jest coraz większa popularność innowacyjnych środków transportu.

Dzięki tym inwestycjom Dąbrowa Górnicza stała się nie tylko strategicznym punktem na mapie światowego rynku nowoczesnych technologii, ale zyskała także istotne wsparcie w działalności społecznej, edukacji, regionalnym wzroście i działaniach na rzecz ochrony środowiska. Spółka SK Group od początku swojej obecności na terenie naszego miasta angażuje się w działanie z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, aby rozwiązać podstawowe przyczyny problemów społecznych i stworzyć zrównoważony ekosystem społeczny, w którym osoby w niekorzystnej sytuacji mogą osiągnąć stabilność życiową. SK uważa, że zadowolenie swoich interesariuszy jest jedną z najważniejszych wartości biznesowych. SK hi-tech battery materials Poland od lat wspomaga również działalność dąbrowskiej Fundacji „Godne Życie”. W tym roku otwarte zostały również trzy klasy patronackie w pobliskich szkołach technicznych, w których uczniowie mogą zdobywać wiedzę w klasach o profilu technik mechatronik, technik automatyk i technik robotyk.

Obecnie  firma przygotowuje się do otwarcia kolejnych linii produkcyjnych (2 faza inwestycji), a jednocześnie postępują prace budowlane przy fazie trzeciej i czwartej, których ukończenie planowane jest w 2026 roku. Dzięki temu fabryka w Dąbrowie Górniczej stanie się największą fabryką produkującą separatory na świecie, a zatrudnienie znajdzie tu prawie 1600 osób.

SK hi-tech battery materials Poland wspiera Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka od jego pierwszej edycji. W tym roku firma ponownie objęła tytuł Sponsora Głównego Festiwalu, jak również sponsoruje Koncerty Finałowe oraz Koncert Laureatów 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka!

Pozostałe newsy