fbpx

Od przedszkolaka do Konkursu Spisaka – Lekcja 1: I myślę, jakie to jest trudne.

2 kwietnia 2021

Od przedszkolaka do Konkursu Spisaka.

„Czym skorupka za młodu…”, „Czego się Jaś nie nauczy…”. Trudno lubić przytłaczające morałem stare porzekadła, ale nie sposób odmówić im mądrości.

Już we wrześniu odbędzie się 13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. W każdej edycji konkursu bierze udział około stu młodych muzyków z całego świata. Zanim jednak staną w szranki i zwyciężą, upływa wiele lat edukacji.

Podziwiamy wirtuozerię wielkich artystów, niebywałą biegłość w materii. Hipnotyzują nas maestrią wykonania, przenosząc w światy estetycznych przeżyć… Nawet jednak genialny Mozart nie byłby wielkim Amadeuszem, gdyby nie obrana ścieżka i konsekwencja, którą sobie narzucił w dojściu do celu.

Przyjrzyjmy się zatem tej drodze, obserwując ukradkiem małych wędrowców w ich wyprawie do magicznej Krainy Sztuki. Pociągani magnetyczną siłą pasji, pokonują z uporem, czasem żmudną i trudną, a czasem porywającą zachwytem drogę do stania się kiedyś dorosłym artystą. Na wytrwałych czeka złote runo, inne dla każdego spośród śmiałków.

Zapraszamy na premierę pierwszego odcinka filmu reportażowego z cyklu : ”Od przedszkolaka do Konkursu Spisaka”, który udało się zrealizować dzięki współpracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami uczniów szkół muzycznych. Składamy serdeczne podziękowania dla Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach za zaangażowanie i udział w projekcie.

Zapraszamy do muzycznego świata! Premiera dzisiaj tj. 2 kwietnia o 18:00 na kanale YouTube Konkursu Spisaka oraz na jego fanpage’u! 

Pozostałe newsy