fbpx

„Od Bacha do AC/DC” czyli klasycznie i z humorem!

22 lipca 2022

WYDARZENIE PRZENIESIONE Z PARKU ZIELONA DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA. WSTĘP WOLNY.

Już 6 sierpnia rusza cykl kameralnych koncertów plenerowych, który rozpocznie tegoroczny II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka. Przez cztery kolejne soboty sierpnia, w malowniczych okolicznościach przyrody, będziemy słuchać nietuzinkowych aranżacji muzycznych i wariacji na temat klasyki!

Pierwszy z koncertów zagra Adam Snopek, który wystąpi ze swoim projektem „Od Bacha do AC/DC”. Artysta łączy  elementy stand-upu, performanc’u i koncertu a wszystko to z dużą dozą humoru i energii pianisty!  Podczas koncertu usłyszymy m.in. Black or white Michaela Jacksona czy Wehikuł czasu Adama Otręby. Numerem specjalnym koncertu będą wariacje w stylu jazzowym na temat Concerto Giocosso Michała Spisaka.

Zapraszamy 6 sierpnia o 17:00 do Parku Zielona! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

ADAM SNOPEK

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I Nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Korepetytor i aranżer muzyczny śląskich teatrów, m.in. Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru „Korez” w Katowicach. W spektaklu „Skazany na Bluesa” w reż. Arkadiusza Jakubika wciela się w postać Bergera oraz kieruje zespołem muzycznym. Występuje na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu w show „Muzyczna Awantura z Happy Endem czyli Adam Snopek Stand-up Przy Fortepianie kontra Kameraliści Opery Śląskiej w Bytomiu na podstawie własnego scenariusza. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Czynny muzyk sesyjny, koncertuje w Polsce i za granicami kraju.

 

Pozostałe newsy