fbpx

Silesion – 16.01.2018 r.

20 czerwca 2018

MŁODZI MUZYCY BĘDĄ RYWALIZOWAĆ W GRZE NA FAGOCIE, ROGU I KONTRABASIE

Ruszyły zgłoszenia do 12. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka.

Mając na uwadze sukces poprzedniej edycji, ogłoszono kolejny, dwunasty Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

W roku ubiegłym rywalizowało ze sobą 143 młodych muzyków z całego świata, czego wynikiem było międzynarodowe podium w specjalnościach skrzypce, altówka i obój. Rok 2018 będzie należał do muzyków, którzy nie przekroczyli 30. roku życia, grających na fagocie, rogu i kontrabasie!

Młodzi muzycy chętni do wzięcia udziału w 12. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 15 czerwca br., później konkurs zostanie tradycyjnie zainaugurowany koncertem 14 września.

Dzień później rozpocznie się wielka rywalizacja, która z dniem 23 września wyłoni młodych mistrzów instrumentu. Podczas wszystkich trzech etapów przesłuchań uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe jury, składające się z wybitnych muzyków i pedagogów z polskich i zagranicznych uczelni. Podczas ostatniej, trzeciej części przesłuchań, dwunastu najlepszych zagra na scenie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, a całość zakończy się galą wręczenia nagród oraz koncertem laureatów.

Na przestrzeni lat konkurs stał się kuźnią młodych talentów, popularyzując jednocześnie najwybitniejsze osiągnięcia dziedzictwa kultury z obszaru muzyki klasycznej oraz czcząc pamięć jednego z największych polskich kompozytorów, urodzonego w Dąbrowie Górniczej, Michała Spisaka.

Link: https://silesion.pl/ruszyly-zgloszenia-do-12-miedzynarodowego-konkursu-muzycznego-im-michala-spisaka-16-01-2018

Pozostałe newsy