fbpx

Francuskie koneksje

10 czerwca 2022

Francuskie koneksje – premierowa odsłona online Koncertu na fagot i orkiestrę Michała Spisaka

16 września godz. 19:00, wydarzenie online (Link do premiery)

Premierowa odsłona studyjnej realizacji audiowizualnej Koncertu na fagot i orkiestrę Michała Spisaka w interpretacji Sophie Dervaux z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Jurka Dybała, dokonanej w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Sophie Dervaux, pierwsza fagocistka Filharmoników Wiedeńskich, uznana solistka i kameralistka, laureatka m.in prestiżowego konkursu ARD w Monachium oraz konkursu im. Michała Spisaka symbolicznie powraca po latach na Festiwal, spełniając swe marzenie o rejestracji koncertu Patrona konkursu i festiwalu.

Mam nadzieję, że tym wykonaniem przyczynimy się do popularyzacji tego genialnego dzieła oraz postaci kompozytora na świecie. Kiedy podjęliśmy z Jurkiem Dybałem decyzję o realizacji tego projektu oczywistym dla mnie było, że musi wziąć w nim udział polska orkiestramówi Sophie Dervaux.

Ja zaś cieszę się ogromnie, że przedsięwzięciem udało się zainteresować tak znakomity zespół jakim jest NOSPRdodaje dyrygent i „filharmoniczny kolega” Sophie z Wiednia – Jurek Dybał.

W życiu Spisaka ogromną rolę odegrała Francja, która była dla niego drugim domem i źródłem inspiracji oraz wybitna przedstawicielka tego kraju – Nadia Boulanger, mentorka i opiekunka kompozytora. Cieszymy się, że tym razem to twórczość patrona festiwalu zauroczyła i zainspirowała Francuzkę, bohaterkę festiwalowego wydarzenia – Sophie Dervaux, zaś nagroda w konkursie jego imienia miała najwyraźniej wpływ na rozwój jej artystycznej kariery.

Występują:
Sophie Dervaux – fagot
Jurek Dybał – dyrygent
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

W programie:
Michał Spisak – Koncert na fagot i orkiestrę

PARTNERZY WYDARZENIA

 


Pozostałe newsy