fbpx

Stela Sabolić

Klarnet / Chorwacja

Stela Sabolić urodziła się 12 lipca 1996 roku w Čakovcu (Chorwacja). Gry na klarnecie zaczęła się uczyć w 2009 roku w Szkole Muzycznej im. Miroslava Magdalenicia, w klasie prof. Antuna Horvata. W 2012 roku rozpoczęła naukę w Varaždinie w klasie prof. Lidiji Skenderoku.

W 2015 roku została uhonorowana przez Varaždin Rotary Club nagrodą za wybitne osiągnięcia muzyczne. W latach 2015 i 2016 osiągnęła następujące sukcesy w międzynarodowych konkursach: II nagroda w Varaždin Woodwind and Brass, III nagroda w VIMM Virovitica International Music Meeting, oraz I nagroda w International Competition Davorin Jenko.

W 2016 roku zdała egzaminy wstępne na Uniwersytet Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu, gdzie uczyła się najpierw w klasie prof. Ernsta Ottensamera, a obecnie kontynuuje studia pod kierunkiem prof. Johanna Hindlera.

Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak uznanych nauczycieli jak Bruno Phillip, Nikola Srdić, Pete Đuro, Tadej Kenig, Nicholas Cox, Radovan Cavallin, Davor Reba, Ognjen Popović i Yehuda Gilad.

Stela Sabolić posiada bogate doświadczenie jako muzyk orkiestrowy – występowała w Wiener Konzerthaus, Wiener Musikverein oraz na tournee po 22 chińskich miastach – jak również jako członek wielu zespołów międzynarodowych w różnych krajach (Chorwacja, Słowenia, Węgry, Bośnia. Rosja, Austria, Litwa, Bułgaria, Chiny).

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy