fbpx

Samuel Eder

Klarnet / Austria

Samuel Eder urodził się w 1996 roku, a edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat. Po ukończeniu szkoły średniej ze specjalnością w muzyce klasycznej odbył służbę wojskową w wojskowej orkiestrze muzycznej w Bregencji (Austria). W 2015 roku rozpoczął studia muzyczne pod okiem prof. Francesco Negriniego, a po ich ukończeniu z wyróżnieniem podjął dalszą naukę w Zurychu pod kierunkiem prof. Fabio Di Casoli i w Wiedniu, gdzie jego nauczycielem był prof. Reinhard Wieser.

Oprócz osiągnięć akademickich uczestniczył również w kursach mistrzowskich i lekcjach prowadzonych przez znanych solistów i muzyków orkiestrowych, takich jak Alexander Neubauer, Manuel Gangl, Karl Leister, Francois Benda, Heinrich Mätzener, James Campbell i Giora Feidman.

W trakcie kariery klarnecisty grał z wieloma zawodowymi orkiestrami, m.in. Vorarlberger Symphonie Orchester z gościnnym dyrygentem Kirillem Petrenko, City Light Symphony Orchestra oraz kilkoma orkiestrami młodzieżowymi, m.in. Neue Philharmonie München. Regularnie występuje z różnymi zespołami na takich festiwalach jak Wien Modern, Bodenseefestival i Ars Braemia.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy