fbpx

Patricia Duarte

Klarnet / Portugalia

22-letnia portugalska klarnecistka Patricia Duarte rozpoczęła studia muzyczne w Casa da Musica (Portugalia), gdzie jej nauczycielką była Catia Rocha. Następnie uczyła się w ARTAVE – Zawodowej Artystycznej Szkole Muzycznej pod kierunkiem Luisy Marques.

Od 2016 roku Patricia studiuje w Musik-Akademie Basel pod okiem tak renomowanych nauczycieli jak Francois Benda, Jordi Pons i Stojan Kruleski. Kursy mistrzowskie i lekcje u Shirley Brill, Antona Kernjaka, Antonio Azzoliniego, Calogero Presti, Alana Viviana, Phillipe Cupera, Cândida Oliveira, Antonio Saiote, Nuno Silva, Etienne Lamasion, Venancio Riusa i Enrique Perez Piquera dostarczyły młodej klarnecistce wielu muzycznych bodźców. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych i krajowych konkursach, zdobywając m.in. pierwsze nagrody w Classic Pure Vienna Music Competition, Manuel Ivo Cruz Competition for Woodwinds, Luso Spanish Competition oraz specjalne wyróżnienia na konkursach Benelux Clarinet Competition w Gencie (Belgia) oraz Mogzovenko Clarinet Competition w Moskwie (Rosja).

Jako muzyk orkiestrowy grała w Dreźnie z Akademią Festiwalową Moritzburga, Murtens Classics z Orkiestrą Festiwalową Bazylei, Akademią Kameralną Bazylei, Camerata Schweiz, Orkiestrą Symfoniczną Berlina, Orchestra von See oraz w Teatrze w Bazylei. Od 2017 roku jest członkinią Suisse Young Symphony Orchestra prowadzonej przez Kai Bumanna.

Często występuje jako kameralistka w duecie z Isą Sophie Zund oraz z Meraki Trio. W sezonie 2019/2020 grała również w orkiestrze Sinfonie Orchester Biel/Solothurn. Patricia jest stypendystką Rahn Musik Stipendium, w ramach którego w październiku ubiegłego roku wystąpiła jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Zurychskiej w Tonhalle Maag w Zurychu.

Zdobyła dyplom licencjacki z najwyższą możliwą oceną, zaś obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich w dziedzinie muzyki i pedagogiki na Akademii Muzycznej w Bazylei.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy