fbpx

Maurycy Hartman

Klarnet / Polska

Maurycy Hartman urodził się w 1999 r. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w wieku 7 lat w klasie fortepianu ZPSM Nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Po trzech latach zaczął uczyć się gry na klarnecie w klasie prof. Doroty Żołnacz.

Maurycy Hartman jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów klarnetowych, m.in. Konkursu Muzycznego CEA (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Klarnetowego we Wrocławiu (I miejsce), Zachodniopomorskiego Festiwalu Klarnetowego w Szczecinie (I miejsce), Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego w Hořicach, Czechy (nagroda specjalna), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Emona” w Ljubljanie, Słowenia (Srebrna Plakieta) oraz Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego Clarmeet w Porto, Portugalia (II miejsce).

Stale rozwija swoje umiejętności w grze na klarnecie i bierze udział w kursach mistrzowskich z udziałem wirtuozów klarnetu o światowej renomie, takich jak: Paul Meyer, Florent Héau, Wenzel Fuchs, David Krakauer, Arkadiusz Adamski, Paolo Bertramini, czy Shirley Brill. W 2014 był uczestnikiem programu Morningside Music Bridge w Calgary (Kanada) i pracował tam pod kierunkiem prof. Paula Doriana, prof. Fana Lei oraz prof. Franklina Cohena. Miał także okazję spotkać się na warsztatach muzycznych z  Vladimirem Ashkenazym.

Obecnie studiuje na Universität Mozarteum Salzburg w klasie prof. Andreasa Schablasa. Bierze udział w wielu projektach orkiestrowych, kameralnych i solowych, między innymi, jako jeden z artystów na Moritzburg Festival czy członek inicjatywy „Hauskonzerte” w Radenthein, Austria.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy