fbpx

Karolina Zorn

Fagot / Polska

Karolina Zorn – urodziła się 4 listopada 1996 roku w Gdańsku. Grę na fagocie rozpoczęła w 2011 roku w Szkole Muzycznej I stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni, a następnie kontynuowała naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Gdańsku- Wrzeszczu w klasie mgr Ewy Naczk- Jankowskiej. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod okiem dr hab. Grzegorza Dąbrowskiego.

Do dotychczasowych osiągnięć należą: wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia Ostrava 2017, dwukrotnie II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych im. Bolesława Strawy i Franciszka Krzemińskiego w Lublinie oraz sukcesy kameralne: II miejsce ex aequo w X Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i…”, I oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych im. Bolesława Strawy i Franciszka Krzemińskiego w Lublinie, a także III miejsce na XIII Makroregionalnych Spotkaniach Kameralnych w Gdańsku.

Razem z triem stroikowym miała okazję brać udział w festiwalach ogólnopolskich, takich jak Muza na Kwadracie w Zamościu czy też Festiwal Muzyki Kameralnej w Gdańsku. W 2018 roku współtworzyła projekt Amber Youth Orchestra.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy