fbpx

Kamil Kuc

Obój / Polska

Kamil Kuc – oboista Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina (od 2020r.). Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych.

W 2016 r. otrzymał nagrodę Grand Prix na międzynarodowym konkursie instrumentalistów dętych i perkusyjnych „Horns of Bukovyna” na Ukrainie. Rok później wraz z kwintetem dętym „Kwintet z Duszą” zdobył I nagrodę na międzynarodowym konkursie „Svirel” w Słowenii. Wiosną 2018 r. otrzymał nagrodę Grand Prix na I Ogólnopolskim Konkursie Obojowym w Krakowie.

Naukę gry na oboju rozpoczął w wieku 9 lat pod okiem mgr Mirosława Draka w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Wyższe studia ukończył na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. Jerzego Kotyczki oraz asystenta mgr Maksymiliana Lipienia.

Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce m.in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Śląska, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, PassionArt, Sinfonia Iuventus, Santander Orchestra, INSO Lviv. W 2019r. zdał egzamin i był oboistą Filharmonii Śląskiej.

Jako solista koncertował z Filharmonią Warmińsko-Mazurską (w 2019r. wykonując Koncert Obojowy W. A. Mozarta) oraz Krakowską Młodą Filharmonią. Uczestniczy regularnie w kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej klasy oboistów m.in. David Walter, Stefan Schilli, Emanuel Abbühl, Ralph van Daal.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy