fbpx

José Manuel Acevedo Real

Klarnet / Hiszpania

José Manuel Acevedo Real urodził się w Ciudad Real w Hiszpanii w 2001 r. Naukę muzyki rozpoczął w wieku 5 lat. W 2009 r. zaczął edukację na poziomie podstawowym w Zawodowym Konserwatorium Muzycznym „Marcos Redondo” w Ciudad Real, wybierając klarnet jako swoją specjalność. W tej samej placówce zakończył naukę w roku akademickim 2018/2019, otrzymując dyplom z wyróżnieniem po złożeniu egzaminu końcowego. Jego pierwszym naczuycielem był Bernardo Moreno Bertomeu, a kolejnym Justo Sanz.

Obecnie jest studentem trzeciego roku studiów licencjackich w Conservatorio Superior de Música de Castilla La Mancha w Albacete pod kierunkiem prof. Efréna Ramosa Morado. Równocześnie pobiera lekcje u Venancio Riusa.

Brał udział w lekcjach mistrzowskich, które prowadzili Venancio Rius, Yehuda Gilad, Michael Rusinek, Paul Meyer, Justo Sanz, Mark Van de Wiel, Enrique Pérez Piquer, Carlos Gustavo Duarte, José Jorge Gasulla, Miguel Espejo, Camilo Irizo i Eduardo Raimundo. Ponadto uczestniczył w zajęciach mistrzowskich muzyki kameralnej prowadzonych przez Patricię Arauzo i Alejandro Bustamente oraz profesorów z Królewskiej Akademii Muzycznej i Royal College of Music w Londynie. Zdobywał nagrody w takich konkursach jak Premio Internacional de Interpretación Intercentros Melómano w Alicante (2018) i IX Concurso de Solistas w Ciudad Real (2019). Obecnie jest członkiem takich orkiestr jak Joven Orquesta de la Comunidad Autónoma de Castilla la Mancha, Orquesta Juvenil Europea de Madrid (OJEM), In Albis Ensemble, Orquesta Proyecto 10, Joven Orquesta Leonesa, Pantueña Wind Orchestra (PWO) oraz European Union Youth Wind Orchestra (EUYWO). Ponadto uczestniczył w takich projektach jak Klangforum Schweiz – Akademie für Ensemble- und Orchesterkultur w Szwajcarii oraz Festiwal Muzyczny Wysp Brytyjskich w Londynie (oba w 2019 r.), a także w Akademii Opery Berlińskiej latem 2021 r.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy