fbpx

Germán Andrés Castiblanco Moreno

Klarnet / Kolumbia

Rozpoczął studia muzyczne w Fundación Orquesta Sinfónica Juvenil de Colombia w 2010 roku. Ukończył Narodowy Uniwersytet Kolumbii w klasie klarnetu prowadzonej przez Roberta De Gennaro. Studiował również pod kierunkiem José Gómeza, Guillermo Marína oraz Felipe Jiméneza. Uczestniczył w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in. Wenzel Fuchs, Julien Hervé, Jérôme Schmitt, Maria Francesca Latella, Mathew Hunt, Thomas LeGrand, Andrè Moisan, Laurent Ben Slimane, Jhon Bruce Yeh, Julie DeRoche i Gervasio Tarragona. Obecnie studiuje uczy się na studiach magisterskich w Akademii Sibeliusa pod kierunkiem takich profesorów jak Harri Mäki i Kari Kriikku.

Jest zwycięzcą Konkursu Młodych Solistów Orkiestry Filharmonii w Bogocie w 2018 roku, a także zdobywcą I nagrody w Narodowym Konkursie Solistów Orkiestry Symfonicznej w Antioquia oraz II nagrody na 3. Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym w Monterrey (Meksyk) w 2019 roku.

Jako solista występował z Kolumbijską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną, Zespołem Symfonicznym Miasta Chía, Orkiestrą Dętą Uniwersytetu Kolumbii, Orkiestrą Symfoniczną w Antioquia, Młodzieżową Orkiestrą Filharmonii w Bogocie, a także został zaproszony przez Q-arte do wykonania kolumbijskiej premiery utworu Eccentricities Rashida Kalimullina.

Występował w Orkiestrze Filharmonii w Bogocie, grał również jako pierwszy klarnecista w kilku programach Młodzieżowej Filharmonii Kolumbii oraz pierwszy klarnecista Młodzieżowej Filharmonii w Bogocie, a także w Młodzieżowej Orkiestrze Symfonicznej Akademii Järvi 2019 w Estonii.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy